FERIE Z KULTURĄ - Aktualności - KPP Tomaszów Lubelski

Aktualności

FERIE Z KULTURĄ

Data publikacji 08.02.2018

Policjanci z KPP w Tomaszowie Lubelskim spotkali się z dziećmi, które podczas ferii zimowych swój wolny czas spędzały w Gminnych Ośrodkach Kultury w Tarnawatce, Krynicach i Podhorcach – „Ferie z Kulturą”.

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2018” spotkali się z dziećmi, które podczas ferii zimowych uczestniczyły w zajęciach organizowanych w Gminnych Ośrodkach Kultury powiatu tomaszowskiego.

                Policjanci opowiedzieli dzieciom o formach bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych zwracając szczególną uwagę na niebezpieczne zabawy na lodzie, jak też i na zamarzniętych zbiornikach wodnych, stokach i pagórkach w pobliżu dróg omawiając przy tym podstawowe zasady zachowania podczas wypadku związanego z załamaniem lodu. Przestrzegano dzieci, aby nie ufały osobom nieznajomym i nie wpuszczały osób obcych do domu. Ponadto policjanci omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przypomnieli numery alarmowe do instytucji niosących pomoc. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji i rad policjantów jak również czynnie zadawały im pytania. Taka forma zajęć nie tylko pozwalała ciekawie spędzić czas lecz również zwrócić uwagę dzieci na zachowanie bezpieczeństwa.