Pokochać Mundur V - Aktualności - KPP Tomaszów Lubelski

Aktualności

Pokochać Mundur V

Data publikacji 06.06.2018

W budynku dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim już po raz piąty odbyła się konferencja promująca zawody mundurowe pn. „Pokochać mundur”. Organizatorem był Komendant Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim i Zarząd Stowarzyszenia „Nowe Miasto” w Tomaszowie Lubelskim. Głównym punktem spotkania były wystąpienia prelegentów, którzy omawiali działalność Policji, Straży Pożarnej, Staży Granicznej i Wojska. Nie zabrakło komendanta tomaszowskiego Hufca Pracy Reginy Kęczkowskiej, a także młodzieży z okolicznych szkół, nauczycieli oraz mieszkańców miasta.

Dzisiaj w budynku dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim już po raz czwarty odbyła się konferencja promująca zawody mundurowe pn. „Pokochać mundur”. Konferencję otworzył przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień z Zamościa. Jednym z prelegentów była też przedstawicielka Policji . Zaprezentowała ona film ukazujący pracę w Policji przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Następnie przedstawiła pokrótce w jaki sposób można wstąpić w nasze szeregi. Ponadto została również przedstawiona „Krajowa Mapa  Zagrożeń Bezpieczeństwa” jak również  aplikacja „Moja Komenda”. Wszyscy przedstawiciele instytucji mundurowych zachęcali młodzież do wyboru pracy w służbie mundurowej, jako cieszącej się społecznym zaufaniem oraz prestiżem.

Kontynuacją konferencji będą „IX Wojewódzkie Zawody Sportowo - Obronne Roztocze 2018”. Odbędą się one w piątek 8 czerwca na terenie stadionu miejskiego w Tomaszowie Lubelskim W tym dniu to już młodzież będzie mogła się wykazać sprawnością fizyczną. Konkurencję będą różnorodne m.in. zakładanie maski przeciwgazowej, pierwsza pomoc przedmedyczna, tor przeszkód (bieg w workach, tłuczenie rafki rowerowej, slalom pomiędzy tyczkami, opony),sznurowanie buta żołnierskiego. Na zakończenie odbędzie pokaz sprzętu służb mundurowych, w tym Policji. Uczestnicy będą mogli m.in. sprawdzić stan trzeźwości, zobaczyć jak funkcjonuje radar i poćwiczyć zakładanie kajdanek.

Organizatorem sympozjum było Stowarzyszenie „Nowe Miasto” w Tomaszowie Lubelskim i Komendant Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim.

A.P.