Aktualności

Mundurowi i nie tylko z powiatu tomaszowskiego przyłączyli się do akcji charytatywnej

Data publikacji 19.06.2018

Tomaszowscy policjanci i pracownicy cywilni przyłączyli się do akcji „Mundur na rowerze”. Razem z nimi wzięli udział przedstawiciele KP PSP Tomaszów Lub., Placówki SG Hrebenne, KAS oddział Hrebenne oraz przedstawicielka Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lub. W sobotę wieczorem przedstawiciele sztafety odebrali bransoletki od grupy jadącej z Przemyśla, po czym w niedzielę zaraz po 8 ruszyli w stronę Biłgoraja.

„Mundur na rowerze” jest to grupa stworzona dla cyklistów w mundurach resortowych. W grupie są, Policjanci, Żandarmi, Żołnierze, Strażacy PSP, Strażnicy Więzienni, Strażnicy Graniczni, Funkcjonariusze KAS. Celem grupy w tym roku jest zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację strażaka Arkadiusza Dąbrowskiego i policjanta Marcina Miniaka z Łodzi,  promowanie aktywności sportowej w środowisku służb mundurowych, udział w sztafecie funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wszystkich służb i formacji mundurowych w Polsce, integracja środowiska mundurowego. To już II edycja wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w czasie akcji.

Sztafeta wystartowała 22 maja 2018 r z Białegostoku jej koniec jest zaplanowany na 30 czerwca 2018 r w Łodzi. Planowana ilość kilometrów to ponad 6100 przez 133 miasta. Nie mogło zabraknąć w tej szczytnej akcji policjantów i pracowników cywilnych naszej komendy. Bardzo chętnie też przyłączyli się do nas przedstawiciele innych służb mundurowych KP PSP Tomaszów Lub., Placówki SG Hrebenne, KAS oddział Hrebenne oraz przedstawicielka Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lub. w sumie jechała grupa 23 osobowa, która miała do przejechania ponad 60 km w jedna stronę. W sobotę wieczorem odebraliśmy bransoletki od grupy, która miała do przejechania ponad 130 km i przyjechali do nas z Przemyśla. Nasi w Biłgoraju przekazali bransoletki grupie, która miała za zadanie przewieść je do Zamościa.  Współorganizatorem tego odcinka, wywodzący się z Tomaszowa, był st.sierż. Damian Kurek OPP Warszawa, który pojedzie jeszcze jeden odcinek 26 czerwca 2018 r z Garnizonem Stołecznym.

Biorący udział w sztafecie zebrali fundusze, które zostaną przesłane na konto fundacji „Mała Straż”, ponadto zostaną przekazane na licytację maskotki Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Jak widać w trudnych chwilach potrafią się złączyć wszystkie służby mundurowe i współpracujący z nami cywile. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy.

 AL