Bezpiecznie w Święto Zmarłych - Aktualności - KPP Tomaszów Lubelski

Aktualności

Bezpiecznie w Święto Zmarłych

Święto Zmarłych jest dla nas czasem zadumy, refleksji, a jednocześnie zgiełku związanego z odwiedzaniem grobów bliskich. Niestety, to także czas zwiększonej aktywności przestępców. Pragniemy przypomnieć o tym aby wychodząc z domu sprawdzić czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Angażujmy się wspólnie z sąsiadami w akcje obserwacji i pilnowania naszych mieszkań. Reakcja sąsiada często może odwieść włamywacza od próby włamania. Jeżeli ktoś obcy kręci się po naszej okolicy warto powiadomić o tym najbliższą jednostkę Policji.

W trosce o bezpieczeństwo policja apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy. Policjanci przypominają, aby pamiętać o sprawdzeniu, czy samochód został dokładnie zamknięty i zabezpieczony. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. W miejscowościach Wożuczyn, Nowosiółki i Łaszczów przy cmentarzach będzie obowiązywał „zakaz postoju” .

Musimy pamiętać, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele czy telefony komórkowe.  Przypominamy, że okazja czyni złodzieja. Wartościowe przedmioty trzymaj w wewnętrznej kieszeni ubrania. Zadbaj by nie pozostały one na widoku. Robiąc porządki na grobie i wokół niego nie spuszczaj z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów. Dobrze, gdy ktoś znajomy może towarzyszyć Ci na cmentarzu. Tym samym na pewno utrudnisz w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

Zapalając znicz na grobie oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że rzeczą najważniejszą jest bezpieczny powrót do domu i nasze bezpieczeństwo.

AL